Tüm Güvenlik ihtiyaçlarınıza Tek Elden Çözüm
BLOG
Yayın Tarihi : 04.09.2019 15:20 | Güncellenme Tarihi : 04.05.2020 10:34 | Güvenlik Kamera Sistemleri
İnternetsiz Kablosuz Güvenlik Kamerası

İNTERNETSİZ KABLOSUZ GÜVENLİK KAMERASI

 Güvenlik kameralarının kurulumunda kabloların açıkta olması sistemin güvenlik zafiyetini oluşturmakta ve düzenek maliyetini artırmaktadır. Bu sebeple internetsiz kablosuz kamera sistemleri çoğunlukla tercih ediliyor. Kablosuz internetsiz güvenlik kameraları MPEG ya da MJPEG formatında radyo dalgaları ile 100 metreye kadar sinyal gönderebilen, görüntü ve ses aktarımı yapabilen güvenlik kameralarıdır. Kablosuz aktarım için 3G, wi-fi ve wimax gibi iletişim teknolojilerini kullanırlar.

 

 Kablolu ve internetli güvenlik kameralarında her alıcıya ayrı kablo çekilirken, internetsiz kablosuz kameralar da birden fazla noktaya görüntü gönderebiliyor. Kablosuz olduğu için, esnek montaj yer seçimi ve değişimi açısından, kurulması ve taşınması açısından büyük rahatlık sağlar. Bu özellik güvenlik tehditleri değişen mekânlar da, kiralık mekânlarda kullanım için idealdir. Karmaşık ve komplike kurulum aşamaları, yanlış alarm, kısa batarya ömrü, bulut ağlarına zorunlu abonelik ve kötü görüntü kalitesi güvenlik kameralarının en büyük sorunudur.

 Bu sorunlardan ayrılan gelişmiş özelliklere sahip, internetsiz kablosuz kamera örneği verecek olursak; 2.2 diyaframlı, 1080P çözünürlüğün de 140 derece açıyla görüntü sağlayan teknolojisiyle, iç ve dış mekanda kolaylıkla kullanılabilen ayrıca su geçirmez sertifikasına da sahip..

Güvenlik kameraları ile ilgili Detaylı bilgi ve sipariş vermek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 

 İNTERNETSİZ KABLOSUZ GÜVENLİK KAMERASI KULLANMALIMIYIM ?

 İnternetsiz kablosuz güvenlik kamera kullanımının avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Bant genişliği sebebi ile yüksek kaliteli video sinyalini elde etmek zordur. Bir alıcıya yüksek kaliteli sinyal göndermek pahalı olabilir ve fazla enerji tüketimine sebep olabilir. İnternetsiz kablosuz kamera dış mekânlarda parazitler sebebi ile performansını düşürebilir. Kamera ve alıcının arasında ki mesafe, duvar malzemesi, wi-fi yönlendiricileri ve elektrik tesisatından gelen RF paraziti video kalitesini düşürebilir. Kablosuz alıcıya veya kameraya anten eklemek mümkündür. Ancak verimliliği sınırlı bir şekilde artırabilir

 KAMERA TÜRÜNE GÖRE ÇEŞİTLERİ

 Kutu kameralar; Çoğunlukla iç mekânlar için kullanımı uygundur. Dış mekânda kamera muhafazasının içerisine monte edilir. Kalitesi düşüktür ancak ek cihazlarla yükseltilebilir.

Bullet kameralar; En sık tercih edilen kameralardır. Hava şartlarına da uygundur. Gece görüşü performansı için, kızıl ötesi aydınlatmalı objektifi ile birlikte kullanılır.

Dome kameralar; Estetik olmaları ve sabit ya da değişken odaklı objektif olmaları sebebi ile tercih edilirler. Zorlu hava şartlarına uygun sağlam yapısı vardır.

Ptz kameralar; Hareketli yapısı sayesinde tercihler arasındadır. Hareket esnasında zoom yaparak odaklanabilir.

Güvenlik kameraları ile ilgili Detaylı bilgi ve sipariş vermek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 

Devamını Oku 

Tavsiye Edilen Ürünler
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu