Tüm Güvenlik ihtiyaçlarınıza Tek Elden Çözüm
BLOG
Yayın Tarihi : 05.09.2019 11:31 | Güncellenme Tarihi : 04.05.2020 12:39 | Akıllı Ev Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

 

Isıtma, aydınlatma gibi ihtiyaçların uzaktan yönetilebilmesine olanak sunan teknoloji sistemidir. Hayatı kolaylaştıran sistem, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan rahatlıkla uzaktan kontrol ve idare edilebilir.

 Kullanım Alanları

 Evlerde bulunan alarm sisteminden kombiye, kahve makinesinden garaj kapısına kadar kontrol ve idare edebileceğiniz geniş bir alana sahiptir. Açık unutulan lambayı akıllı ev sistemleri sayesinde herhangi bir yerden kolayca kapatabilirsiniz. Enerji sarfiyatını düşüren, güvenliği arttıran akıllı ev sistemleri sayesinde yaşam daha konforlu hale gelmektedir.

 Nasıl Çalışır?

 Zaman ayarlı olarak çalışabilir. Örneğin önceden belirlenen zamanda panjurların, aydınlatmanın açılması ya da kapanması gibi…Tetikleyici durumlarda çalışabilir. Bir butona basıldığında, bir hareket algılandığında şeklinde akıllı ev sistemleri ayarlanabilir. Örneğin oda kapısı açıldığında odanın lambasının yakılmasını sağlayabilirsiniz.Bu ayarlar tamamen sizin kontrolünüzde olacaktır.

 Evden ya da dünyanın herhangi bir yerinden internet bağlantısıyla tüm kontroller ve idarenin yapılması mümkündür.

 Açık bırakılan su, gaz, elektrik, kamera gibi sistemler her hangi bir yerden kapatılabilir ya da tekrar devreye sokulabilir.Bu otomasyon sistemi kullanılarak zamandan ve enerjiden tasarruf ederken, büyük oranda konfor ve güvenlik sağlamaktadır.

Akıllı ev sitemleri hakkında daha detaylı bilgi ve akıllı ev sistemleri fiyatlarını öğrenmek için için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Akıllı Ev Otomasyonu Nasıl Kurulur?

Geçmişte gerçekleşmesi zor bir hayal olarak görülen kablosuz akıllı ev sistemleri gelişen teknolojiler yardımıyla günümüzün zorunlu ihtiyaçları arasında yer almayı başarmıştır. Ev içinde bulunan elektronik donanımın dışarıdan ve istenildiği gibi kontrol edilmesini sağlayan akilli ev otomasyonu sağladığı konforun yanı sıra sunduğu maliyet avantajıyla da dikkat çeker.

 İmkansız Değil Gerçek...

            Gelişen teknolojilerden ve maliyeti düşen sensörlerden güç alarak kurulan akilli ev sistemleri fiyatları kullanıcı talepleri ve ihtiyaçlar göz önünde tutularak şekillenir. Enerji tasarrufunun yanı sıra, kullanım kolaylığı, güvenlik ve günlük rutinlerin bir zorunluk olmaktan çıkmasını sağlayan ev güvenlik sistemleri makinelerin istediğiniz şekilde çalışmasını sağlar. Evlerin uzaktan izlenirken koruma altına alınmasını da sağlayan sistemler sayesinde iç mekan aydınlatma ve ısıtma gibi detaylar istediğiniz şekilde programlanabilir. Sadece size özel güvenlik tedbirleri için akilli ev sistemleri fiyatları teklifi isteyebilirsiniz.

 Akıllı ev sistemleri kullanıcı taleplerine uygun olarak parça parça geliştirilebileceği gibi, evin tamamını kapsayacak donanıma da sahip olabilir. Zaman içinde projeye dahil edilecek cihazlar sayesinde;

 * Yatmadan önce tüm ışıkları kapatabilir,

 * Garaj girişinin otomatik olarak çalışmasını sağlayabilir,

 * Akıllı prize bağlı olan çay makinesinde demleme yapabilir veya

 * İklimlendirme sistemlerinin devreye girmesini programlayabilirsiniz.

 Enerji Tasarrufuna Giden Yol!

 Akıllı ev sistemleri enerji tüketimini kontrol altına alarak maliyet tasarrufu yapılmasını da sağlar. İsrafın önlenmesi için kullanıcılara ciddi bir şekilde yardım sağlayan akilli ev otomasyonu sistemlerin efektif bir şekilde kullanılmasını ve hangi cihazların gereksiz kullanıldığını ortaya çıkarır. Akıllı aydınlatma olarak da tanımlanan kablosuz akili ev sistemleri eve girildiğinde karanlık bir ortamda anahtar arama derdine son verir. Işıkların parlaklığından rengine kadar yaşam kalitesini etkileyen her detayın tek bir tuşla değiştirilmesini sağlayan akıllı ev sistemi fiyatları kurulum alanı ve detay planlamaya göre değişiklik gösterebilir.

Akıllı ev sitemleri hakkında daha detaylı bilgi ve akıllı ev sistemleri fiyatlarını öğrenmek için için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 

Görüntülü Kapı Zilleri ve Ev Otomasyonunun En Önemli Faydaları

            Ev otomasyonunun en önemli faydası ev alarm sistemleri olarak düşünülebilir. Evden çıktıktan sonra aklınızın evde kalmaması için ev kamera sistemleri kullanabilir ve bunları istediğiniz yerden denetleyebilirsiniz. Hareket sensörlerinin aktif hale getirilmesinin ardından davetsiz misafirlerin verecekleri zarar ortadan kaldırılmış olur. Gelişen teknolojilerden destek alan akilli ev fiyatlari evinizde ya da iş yerinizde yapılacak detaylı bir çalışmanın ardından belirlenerek size teklif olarak sunulacaktır. Ev kamera sistemleri sayesinde evde olmadığınız zamanlarda çalışanlarınızı ya da çocuklarınızı izleyebilir ve ihtiyacınız olan denetimi 7/24 kesintisiz bir şekilde sürdürebilirsiniz.

            Evinizin emniyetini de en az güvenlik kadar önemseyen ev güvenlik sistemleri su baskınından yangına kadar her tehlikenin sizi ve eşyalarınızı koruması için kullanılır. Akıllı ev sistemi fiyatları yapmak istediklerinize göre belirlenirken, size fayda sağlayacak eklemeler yaparak olası riskleri minimum seviyeye indirebilirsiniz. Ev alarm sistemleri ofislerde kullanım için de uygundur. Akıllı ev fiyatları riskler göz önünde tutulduğu zaman sağladığı avantajlarla dikkat çeker.

Görüntülü Kapı Zilleri

Akıllı ev sistemleri ürünü olan görüntülü diafonlar kapınıza gelenin kim olduğunu öğrenmeniz için tasarlanmıştı. Yeni nesil görüntülü kapı zilleri ise size sadece kapınıza gelenin kim olduğunu söylemenin dışında bir çok işleve daha sahiptir.

Kapı Ggüvenliğinizin En Yeni ve Kolay Yolu

Yeni nesil görüntülü kapı zili olan Fonri VN-DB01 tamamı ile kablosuz, taşınabilir, kurulumu ve kullanımı kolay, mobil aplikasyondan yönetilebilir ve bir çok fonksiyona daha sahiptir.  Mobil cihazınıza kuracağınız uygulama ile evde olmadığınız zamanlarda bile kapınıza gelenin kim olduğunu öğrenebilir, onunla sesli iletişim kurabilirsiniz. Biri zile bastığı anda telefonunuza çağrı gelir ve üzerinde bulunan dahili kamera sayesinde akıllı kapı ziline bağlanıp kapınıza gelenin kim olduğunu öğrenebilir onunla sesli iletişim kurabilirsiniz. Yine üzerinde bulunan dahili hareket sensörü sayesinde zile basılmasa bile akıllı kapı zili hareket algıladığı anda telefonunuza bildirim gönderir ve görüntüyü sd karta kaydeder.  Fonri akıllı kapı zili  harici olarak bir zile daha sahiptir. Evin içine koyacağınız harici zil ile zile basıldığı anda telefon bildirimi dışında  isteğe bağlı olarak sesli veya sessiz sadece ışıklı uyarı alabilirsiniz. Fonri akıllı kapı zili kablosuz taşınabilir ve kişisel kullanıma yönelik tasarlanmıştır. Akıllı Kapı zili hakkında bilgi ve akıllı kapı zili fiyatları için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Ürünler
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu